JAPAN Race Card (Funabashi) – Wednesday, September 28

Ad

Japan PDF Form Guide (English)Download your daily Japan race card and horse racing information for FREE on the website now. This week races are being held at Funabashi.

Click the links below to download the form now!

Japan PDF Race Card (English & Chinese)

Ad

Japan PDF Form Guide (English)

Japan PDF Form Guide (Chinese)

1:25PM Race 1 3YO (JPY3,040,000) Dirt–1200m
1 Sapporo Jump 3F Nobuhiko Sanrindo [1] 54
2 For Jo 3C Takuto Iketani (1) [2] 55
3 Verde Vento 3F Kenji Okamura [3] 54
4 King Of Summit 3C Tadanari Konno [4] 56
5 Second Layer 3F Toshiki Yamamoto [5] 54
6 Makoto Yamadorige 3F Masashige Honda [6] 54
7 Kyoei Espo 3F Junichi Jitsukawa [7] 54
8 Dalarna Horse 3F Ryo Kosugi [8] 54
9 Siena Titicaca 3F Hiroki Okamura [9] 54
10 Revitalize 3G Aoi Shinoya [10] 56
11 Coeur 3F Dai Okada [11] 54

1:55PM Race 2 2YO (JPY5,130,000) Dirt–1000m
1 Davay Marines 2C Ryoya Sawada [1] 54
2 Takesho Gale 2C Seiji Yamazaki [2] 54
3 Sun Velvet 2C Tsubasa Sasagawa [3] 54
4 Sutekinicinderella 2F Masashige Honda [4] 54
5 Snow Fes 2F Yoshimi Nakashima (4) [5] 50
6 Smile Sempu 2C Taito Mori [6] 54

2:25PM Race 3 3YO (JPY3,040,000) Dirt–1500m
1 Ryuno Currie 3F Joji Wada [1] 54
2 Tender Memory 3F Hiiro Muro (3) [2] 51
3 Bajigaku Flawless 3C Takehiro Kasano [3] 56
4 Sun Beverly Hills 3C Nobuhiko Sanrindo [4] 56
5 Y Y Warrior 3C Taito Mori [5] 56
6 Ho O Blitz 3C Takayuki Yano [6] 56
7 Waseda Major 3C Yuki Yamanaka [7] 56
8 Aranjuez Leo 3C Masashige Honda [8] 56
9 Doshi 3G Ryoma Kimatsuka (3) [9] 53
10 Odyssey 3C Tsubasa Sasagawa [10] 56
11 Prima Vita 3F Tatsuya Hamada [11] 54

3:00PM Race 4 C3 (JPY1,710,000) Dirt–1200m
1 Big Bang Kazu 9H Toshiyuki Takahashi [1] 56
2 Ryuno Birdie 8H Toshiki Yamamoto [2] 56
3 Hoshino Uchikake 6M Akira Harita [3] 54
4 Congrazia 6M Joji Wada [4] 54
5 Pekinois 7M Naoki Machida [5] 54
6 Kitano Suspicion 4M Tatsuya Yamaguchi [6] 54
7 Highest Praise 5M Seiji Sakai [7] 54
8 Harmony Hokuto 4H Taito Mori [8] 56
9 Victory Waltz 5M Takayuki Yano [9] 54
10 Minato Ichiban 6H Natsuka Kobayashi (4) [10] 52
11 La Vitesse Milano 4h Kentaro Usui [11] 56

3:30PM Race 5 C2 (JPY1,900,000) Dirt–1200m
1 Johari 5H Nobuhiko Sanrindo [1] 56
2 Restauration 5G Shu Niihara (2) [2] 54
3 Taiki Meister 6H Ryoma Kimatsuka (3) [3] 53
4 Filius One 4h Ryoya Sawada [4] 56
5 Hakusan Brave 5H Shun Ishizaki [5] 56
6 Cosmo Palatina 4h Akira Harita [6] 56
7 Toa Tsukuyomi 4m Kentaro Usui [7] 54
8 Sadamu Shioinomori 6H Takehiro Kasano [8] 56
9 Way Cool 6H Genki Fujimoto [9] 56
10 Arabesque Penchee 4m Norihiko Nozawa [10] 54
11 Judith Pure 4m Ryo Kosugi [11] 54
12 A Shin Aegis 4m Kota Motohashi [12] 54

4:05PM Race 6 C3 (JPY1,520,000) Dirt–1500m
1 Crown Defeat 5H Shun Ishizaki [1] 56
2 Plasma Tail 5M Kenji Okamura [2] 54
3 Oh So Lovely 6M Tsubasa Sasagawa [3] 54
4 Hakusan Ballet 5M Ryo Kosugi [4] 54
5 Seiun Grappa 7H Kosei Akimoto [5] 56
6 Schmetterling 8H Hiroki Okamura [6] 56
7 Stunning Vista 5M Akira Harita [7] 54
8 Amine 5M Koshi Yoshidome [8] 54
9 Links Crystal 9M Junichi Jitsukawa [9] 54
10 Yagiri Epipha Kun 5G Daisuke Shoji [10] 56
11 Rei Lien 5M Yuto Kokubun [11] 54

4:40PM Race 7 2YO (JPY6,650,000) Dirt–1600m
1 Gammo Herakles 2C Kentaro Usui [1] 54
2 Majide 2C Takayuki Yano [2] 54
3 Kimon Tsugaru 2F Taito Mori [3] 55
4 Canaria Flavor 2C Joji Wada [4] 54
5 Strider 2C Daisuke Shoji [5] 54
6 Axelrod 2C Seiji Sakai [6] 54

5:15PM Race 8 C2 (JPY1,900,000) Dirt–1500m
1 Snow Flame 4H Ryoya Sawada [1] 56
2 Nebula Storm 5M Genki Fujimoto [2] 54
3 Tono Kansho 4h Yuki Yamanaka [3] 56
4 In The Hopper 4h Kenji Okamura [4] 56
5 Premium Primo 5M Naoya Hashimoto [5] 54
6 Ryuno Washington 4H Joji Wada [6] 56
7 It’s Show Time 6H Tadanari Konno [7] 56
8 One Leaf 7H Takayuki Yano [8] 56
9 Moon Drive 7M Ryo Kosugi [9] 54
10 Iceberg Alley 6M Yujiro Tanabata (1) [10] 53
11 Mond Kaiser 6G Masashige Honda [11] 56
12 Grand Havane Bleu 5H Kota Motohashi [12] 56

5:50PM Race 9 B3 (JPY4,560,000) Dirt–1000m
1 Keiai Teddy 7H Takayuki Yano [1] 57
2 Roman Spinel 5M Kentaro Usui [2] 53
3 Fly To The Moon 7M Masashige Honda [3] 53
4 Rich Aroma 4m Mai Fukuhara [4] 55
5 Cocotte 3F Ryo Nobata (3) [5] 51
6 Shinjidai 4h Keita Nishi [6] 57
7 Doctor Skill 4M Kenji Okamura [7] 55
8 My Ship 7H Ryoma Kimatsuka (3) [8] 54
9 Hit Girl 4M Takehiro Kasano [9] 53
10 Hakusan Tamatebako 4M Kota Motohashi [10] 55
11 Hakuai Gojiro 4H Joji Wada [11] 57
12 Nitchimo Satchimo 6G Yuki Yamanaka [12] 57
13 Taisei En Ciel 4H Genki Fujimoto [13] 57
14 Smile Charge 4m Tsubasa Sasagawa [14] 55

6:25PM Race 10 B2 (JPY5,130,000) Dirt–1200m
1 Work And Beat 5M Taito Mori [1] 54
2 Token Makki 5M Kenji Okamura [2] 54
3 Blue Rose 6M Koshi Yoshidome [3] 54
4 Anklet Heart 6M Ryoya Sawada [4] 54
5 Token Ryu 4h Seiji Yamazaki [5] 56
6 Admire Priv 8G Shotaro Kawashima [6] 56
7 Belles Flip 3C Tsubasa Sasagawa [7] 55
8 Marvel Quest 5M Seiji Sakai [8] 54
9 Mic Ben Hur 7H Daisuke Shoji [9] 56
10 Peace Flag 4H Akira Harita [10] 56
11 Beat Magic 6G Masashige Honda [11] 56

7:05PM Race 11 LR (JPY59,500,000) Dirt–1800m
1 Full Depth Leader 5H Takeshi Yokoyama [1] 56
2 Juranville 6M Tsubasa Sasagawa [2] 54
3 Notturno 3C Kohei Matsuyama [3] 55
4 Meiner Heritage 3C Koji Fujita [4] 53
5 Mangan 5H Seiji Yamazaki [5] 56
6 Crown Pride 3C Yuichi Fukunaga [6] 54
7 Salsa Dione 8M Takayuki Yano [7] 55
8 Mutually 6H Daisuke Mashima [8] 58
9 Field Sense 8H Kota Motohashi [9] 56
10 Giga King 4h Joji Wada [10] 56
11 Mezquita 6H Ryota Sugawara [11] 56
12 Peisha Es 3C Akira Sugawara [12] 53
13 Claire Adorer 3F Takeshi Matsumoto [13] 51
14 Great Commander 8M Yoshimi Nakashima [14] 54

7:50PM Race 12 C1 (JPY3,800,000) Dirt–2200m
1 Googol Dreams 5G Mai Fukuhara [1] 58
2 Aile Plaisir 5G Kosei Akimoto [2] 56
3 Disbud Mum 4m Tatsuya Yamaguchi [3] 54
4 Shimme Loin 4h Shotaro Kawashima [4] 56
5 Drum 7H Ryo Nobata (3) [5] 53
6 Meiner Skib 4h Takayuki Yano [6] 56
7 Jun Moyuru 7H Tadanari Konno [7] 56
8 Ginji 5G Daisuke Mashima [8] 56
9 Mjuk Regulus 4h Hiroto Ito [9] 56
10 Make Crowd Roar 3C Masashige Honda [10] 55
11 Advent Eve 4M Shoya Hozono [11] 54
12 Trampoline 3C Kota Motohashi [12] 55